اخبار پایگاه اطلاع رسانی موسسه آموزش عالی غیردولتی_غیرانتفاعی سارویه - کد خبر : 619 مورخ:[1399-10-05 13:47:01]

»
»اطلاعیه امتحانات نیمسال اول 1399-1400(تکمیلی)
چاپ این صفحه

                                                    بسمه تعالی
قابل توجه دانشجویان عزیز:

دانشجوی عزیز توجه و اجرای توصیه های ذیل می تواند شما را برای موفقیت در آزمون مجازی ترم اول سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ آماده کند، این نکات در قالب مراحل قبل، بعد و در حین آزمون‌ مجازی مرتب شده اند:

قبل از آزمون مجازی : آماده سازی

دستورالعمل های آزمون مجازی را بخوانید و کامل بفهمید. اطمینان حاصل کنید که می توانید به این سؤالات پاسخ دهید:
آیا آزمون در یک تاریخ و زمان مشخص انجام می شود یا می توانید امتحان را در هر لحظه ای در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید؟
 آزمون مجازی چقدر زمان دارد؟
آیا می توانید آن را در خانه انجام دهید یا باید برای انجام آزمون مجازی در یک مکان خاص (به عنوان مثال، یک آزمایشگاه کامپیوتر دانشگاه) حاضر شوید؟
 آیا هیچ چیز دیگری که "نیاز به دانستن" دارد توسط مربی یا راهنما ذکر شده است؟

فرمت آزمون مجازی را بدانید. سوالات آزمون مجازی از چه نوعی است، چند گزینه ای، پر کردنی، پاسخ کوتاه یا پاسخ تشریحی بلند؟ شایدم ترکیبی از انواع مختلف؟

 همچنین مطمئن شوید که اینترنت مناسبی در دسترس شما باشد.

مواد و سرفصل های کلاس را مطالعه کنید! حتی اگر آزمون مجازی که در آن شرکت می کنید "کتاب باز" است، مطالعه و بررسی قبل از امتحان را جدی بگیرید، درست همانند اینکه قرار است در آزمونی در کلاس درس حضوری شرکت کنید.

برای وقت خود را برنامه ریزی کنید. هم زمان با آزمون گرفتن از خودتان ، زمان خود را به آنچه که برای آزمون واقعی اختصاص داده می شود، محدود کنید و تصمیم بگیرید که چه مدت برای هر سوال صرف خواهید کرد.

شرایط را برای انجام آزمون با کمترین حواس پرتی مهیا کنید. نوتیفیکیشن های تلفن، ایمیل، شبکه های اجتماعی و سایر موارد مشابه را خاموش کنید. تلویزیون و رادیو را خاموش کنید. به هم اتاقی یا خانواده اطلاع دهید که قرار است آزمون مجازی بدهید تا موقع آزمون مزاحم کار شما نشوند.

زمانی را که می خواهید آزمون بدهید را مشخص کنید. در بعضی از آزمون ها ممکن است زمان برگزاری آزمون را خودشان تعیین کرده باشند و شما مجبور باشید در همان زمان آزمون را انجام دهید. اما اگر آزمون مجازی مورد نظر شما ( مثل دروس طراحی و پروژه ای)برای چند ساعت یا چند روز در دسترس باشد، زمانی را برای آن انتخاب کنید که می دانید کمترین حواس پرتی و وقفه و استرس ممکن است برایتان پیش خواهد آمد.

همه چیز هایی که برای دادن آزمون مورد نظر لازم دارید را جمع کنید.  مانند یادداشت ها، کتاب ها و یا پیاده سازی های نوشته شده را همراه داشته باشید، مطمئن شوید که آنها برای شروع آزمون آماده هستند.

یک نفس عمیق بکشید! هنگامی که وارد سیستم آزمون مجازی می شوید، یک لحظه برای آرامش و متمرکز شدن نفس عمیق بگیرید.


در حین برگزاری آزمون مجازی : تمرکز

*موفقیت در آزمون مجازی

مرتب به ساعت نگاه کنید. شاید بهتر باشد یک زنگ هشدار را تنظیم کنید تا تمام شدن مدت زمانی را که برای یک بخش برنامه ریزی کرده اید (به عنوان مثال، 10 دقیقه) را به شما اطلاع دهد.

یک کپی از سوالات آزمون و همچنین از پاسخ های خود چاپ و ذخیره کنید. اگر در طی آزمون مجازی برای شما مشکلات فنی پیش بیاید یا در هنگام ارسال پاسخ خود با مشکل مواجه شوید، این کار بسیار مفید خواهد بود.

ابتدا پاسخ های کوتاه یا تشریحی را در یک برنامه ویرایش متنی بنوسید. این باعث می شود که پاسخ ها و کار خود را بررسی و ویرایش کنید. پس از اتمام کار، پاسخ خود را به قسمت تعیین شده در سایت آزمون مجازی کپی  کنید.

مشکلات فنی؟ نگران و دستپاچه نشوید اما بلافاصله با مربی خود تماس بگیرید، با جزئیات دقیق مشکل و پیام های خطایی که ممکن است دریافت کرده باشید را به او بگویید. اگر شما بتوانید یک عکس از صفحه بگیرید، مشکلتان سریع تر حل خواهد شد.

کار خود را قبل از ارسال آن بررسی کنید. مطمئن شوید که هر پاسخ به نظر خودتان کامل و جامع باشد. دقت پاسخ های خود، و همچنین املای و دستور زبان آن ها را بررسی کنید.

روی دکمه ارسال کلیک کنید. ( خصوصی برای استاد بفرستید)

بعد از آزمون مجازی : مرور

*نکات موفقیت در آزمون مجازی

نمره خود را بررسی کنید. در برخی موارد ممکن است بتوانید نمره خود را بلافاصله بفهمید. در حالی که، در مورد آزمون هایی با پاسخ های تشریحی، ممکن است طول بکشد تا مربی جواب های شما را تصحیح کند و نمره شما را اعلام کند، بنابراین دیرتر نمره خود را خواهید فهمید.

از خودتان بپرسید چگونه می توانید در آزمون بعدی پیشرفت کنید. آیا استراتژی های مطالعه شما کار می کنند؟ آیا برنامه شما برای انجام آزمون مجازی موفقیت آمیز است؟ مشاهدات خود را بنویسید و برای دفعه بعد که آزمون می دهید، آنها را در ذهن داشته باشید.
موسسه اموزش عالی سارویه آرزوی موفقیت برای شما دارد.

 

 

 

                                 باآرزوي موفقيت- موسسه سارويه